Kryptowaluty a bezpieczeństwo

Kryptowaluty a bezpieczeństwo inwestowania w 2019 ? Dziś na giełdzie kryptowalut widzę ogromny wodospad w dół. Aktualnie przecena jest sięga kilkunastu procent. Myślę o kryptowalutach zostało już napisane wszystko więc mój artykuł wiele nowego nie wniesie. Chciałbym w tym artykule przypomnieć wszystkim inwestującym swoje pieniądze w jakiekolwiek formy inwestowania od walut na forex poprzez kupno akcji (przykład getback) po kryptowaluty by pamiętali o tym że inwestowanie wiąże się z ryzykiem czasami ogromnym.

Jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty to jest to szczególny rodzaj ryzyka gdyż oprócz tego, że należy kupić tą walutę we właściwym czasie a skacze ona jak chce to również trzeba odzyskać pieniądze z giełdy na której kupiłeś i sprzedałeś kryptowalutę. Są opinie w internecie że z tym też jest różnie.

Mądry inwestor nigdy nie wkłada wszystkich pieniędzy na jedną kartę. Inwestor nie może być hazardzistą i łudzić się że trend będzie po jego myśli. Dmuchanie w wykres nic nie zmieni:) Mądry inwestor dywersyfikuje swoje inwestycje na różnych płaszczyznach ryzyka.

Zanim się wypowiem jakie to płaszczyzny to chciałbym poznać Wasze zdanie.

Mając do dyspozycji 20 tyś złoty jakbyś to kwotę zainwestował mając na uwadze bezpieczeństwo inwestowania? Czekam na propozycje w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *