W co zainwestować 500 zł w 2019 ?

W co zainwestować 500 zł – jak zacząć inwestowanie z taką kwotą ? Często można przeczytać takie pytanie ? Wielu ludzi myśli, że inwestowanie z 500 zł kwotą jest nie możliwe albo mało sensowne.

Jest prawdą ,że za każdym razem oglądasz film albo dokument o bogatych ludziach, to odczuwasz chęć i determinacje by zacząć inwestować na serio, ale następnie wracasz do rzeczywistości i do tego co faktycznie masz na koncie lub czego nie masz na koncie.

Ale wcześniej czy później zawsze wrócimy do rzeczywistości i narzekania na nią a w szczególności na dwa powody: Brak doświadczenia w inwestowaniu lub giełdzie. Brak kapitału do inwestowania lub jest jego nie wiele.

W co zainwestować 500 zł ? Jaki pomysł?

Używanie karty kredytowej do płacenia  w sklepach może mieć wiele korzyści. Zaczynając od tego, że Twoje pieniądze są często ubezpieczone aż do tego, że często płacąc kartą kredytową otrzymujesz punkty lojalnościowe. Jakkolwiek zadłużenie na karcie kredytowej może szybko urosnąć do sporej góry jeśli na czas nie będziesz spłacał swoich zobowiązań finansowych na karcie. Odsetki na karcie kredytowej są spore. Aktualnie wynoszą 10 % w skali roku. Minimalna spłata co miesięcznego zadłużenia na karcie czasami wynosi kilkadziesiąt złotych. Jeśli będziesz spłacał tylko minimalną kwotę zadłużenia karty kredytowej to zanim spłacisz całość może zająć Tobie dekady do całkowitej spłaty i w tym czasie zapłacisz mnóstwo odsetek.

Więc jak spłacenie karty kredytowej kwotą 500 zł ma coś wspólnego z inwestowaniem ? A jednak ma wiele z inwestowanie w praktyce. Pomyśl o tym tak; Jeśli na Twojej karcie kredytowej jest zadłużenie to płacisz komuś odsetki. Każda wpłacona kwota na konto twojej karty kredytowej – nawet najmniejsza kwota zmniejsza Twoje zadłużenie a co za tym idzie wielkość płaconych odsetek.

W taki oto sposób można zainwestować 500 zł – w spłatę zadłużenia na karcie kredytowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *