2 sposoby na zainwestowanie 100 zł

2 sposoby na zainwestowanie 100 zł ? Inwestowanie swoich pieniędzy nie jest zawsze prostym zadaniem. Ci, którzy mają dużo pieniędzy i są zamożni mogą mieć zdanie, że im więcej pieniędzy tym więcej problemów a ci którzy nie mają wiele pieniędzy mogą Tobie mówić że problem to mało pieniędzy lub ich brak.

Pierwszy sposób na zainwestowanie 100 zł : Otwórz konto oszczędnościowe

Pierwszą z możliwości, którą dziś opisze w tym wpisie na zainwestowanie 100 zł jest wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

W zależności o Twojej sytuacji, otwarcie konta oszczędnościowego może być najlepszym wyborem dla Ciebie. Być może nie masz tak zwanej poduszki finansowej. Może zbierasz na jakiś wakacyjny wypad. Może chcesz zacząć oszczędzać bo masz coś większego w planie do kupienia albo po prostu chcesz zacząć inwestować.. Otwarcie konta oszczędnościowego jest jednym z sposobów do zainwestowania 100 zł. Smutną wiadomością w odłożeniu na konto oszczędnościowe jest to, że długo zajmie zanim zbudujesz duży kapitał

Drugi sposób na zainwestowanie 100 zł : spłać zadłużenie na karcie kredytowej

Używanie karty kredytowej do płacenia  w sklepach może mieć wiele korzyści. Zaczynając od tego, że Twoje pieniądze są często ubezpieczone aż do tego, że często płacąc kartą kredytową otrzymujesz punkty lojalnościowe. Jakkolwiek zadłużenie na karcie kredytowej może szybko urosnąć do sporej góry jeśli na czas nie będziesz spłacał swoich zobowiązań finansowych na karcie. Odsetki na karcie kredytowej są spore. Aktualnie wynoszą 10 % w skali roku. Minimalna spłata co miesięcznego zadłużenia na karcie czasami wynosi kilkadziesiąt złotych. Jeśli będziesz spłacał tylko minimalną kwotę zadłużenia karty kredytowej to zanim spłacisz całość może zająć Tobie dekady do całkowitej spłaty i w tym czasie zapłacisz mnóstwo odsetek.

Więc jak spłacenie karty kredytowej kwotą 100 zł ma coś wspólnego z inwestowaniem ? A jednak ma wiele z inwestowanie w praktyce. Pomyśl o tym tak; Jeśli na Twojej karcie kredytowej jest zadłużenie to płacisz komuś odsetki. Każda wpłacona kwota na konto twojej karty kredytowej – nawet najmniejsza kwota zmniejsza Twoje zadłużenie a co za tym idzie wielkość płaconych odsetek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *